Jakie pampersy wybrać oraz jak z nich umiejętnie korzystać

Pampers to jednorazowa pielucha przystosowana do potrzeb zarówno noworodków, jak i większych dzieci. To pierwszy produkt higieniczny, który został wprowadzony na rynek, który można po zużyciu wyrzucić do kosza. Pampers ma na celu zabezpieczyć ubranko naszego malucha przed zabrudzeniem. Zabezpieczenie przed jakimkolwiek zabrudzeniem jest niezbędne, ponieważ nasze nowo narodzone dziecko nie potrafi jeszcze kontrolować potrzeb fizjologicznych. Pampersy stanowią świetne rozwiązanie nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców, którzy niemuszą już więcej tracić czasu na pranie pieluch jak miało to miejsce w przypadku pieluch terowych. Do drugiego roku życia dzieci potrafią zużywać codziennie do kilkunastu pieluch. W zależności od indywidualnych potrzeb ten okres może być dłuższy lub krótszy.

Które pampersy są dla naszego dziecka odpowiednie?

O wyborze pieluch dla naszego dziecka ma wpływ kilka czynników jak cena, dostępność na rynku, czy opinia innych rodziców. Nie ma jednoznacznej, prostej odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj pieluch jest najlepszy. Warto w pierwszej kolejności podkreślić, że każde dziecko jest inne i może w różny sposób zareagować na markę pieluch. Najlepszym rozwiązaniem na początek jest zakup małego opakowania pampersów, by móc je wypróbować. Podczas testowania należy zwrócić uwagę na skórę dziecka, czy nie jest zaczerwieniona. Jeśli dojdzie do podrażnienia skóry, należy niezwłocznie zrezygnować z tych pampersów. Opinie innych matek z jednej strony potrafią być mylące, a także niezbyt pomocne podczas wyboru pieluch. Okazuje się bardzo często, że pieluchy w jednym przypadku nie sprawdziły się u innego dziecka. Skóra dziecka potrafi indywidualnie reagować na tego typu produkty.

Jak prawidłowo dobrać pampersy dla noworodka?

Przed zakupem pampersów dla noworodka należy w pierwszej kolejności dokładnie oszacować masę ciała naszego malucha, zgodnie z badaniami, które przechodzi każda matka przed porodem.