Jak należy korzystać z pampersów?

Pampersy to inaczej pieluchy jednorazowe, które stanowią produkt higieniczny, które można wyrzucić do kosza tuż po ich zużyciu. Pampers ma za zadanie zabezpieczyć bieliznę, ubranka oraz pościel przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Dziecka mające kilka miesięcy nie kontroluje jeszcze swoich potrzeb fizjologicznych, dlatego zabezpieczenie w postaci pampersów jest niezbędne. Pieluchy jednorazowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich zarówno dla samego dziecka, jak i jego rodziców lub opiekunów. Dziecko jest w stanie zużyć codziennie do kilkunastu pieluch. Czasami jest to więcej, a czasami jest to mniej. Wszystko uzależnione jest od indywidualnej potrzeby dziecka.

Z jakich elementów zbudowana jest pielucha?

Podstawowym elementem każdego pampersa jest włóknina poliestrowa, która ma właściwości przepuszczające wilgoć do wnętrza pieluszki oraz nie wypuszcza ją na zewnątrz. Włóknina jest mocno sklejona oraz wypełniona pulpą celulozową, czyi odpowiednim środkiem absorbującym wilgoć. Produkt wykończony jest falbankami, a także ściągaczami wokół pasa. Pampers ma również specjalne, elastyczne rzepy, które dopasowują idealnie pieluszkę do tali naszego dziecka. Skóra naszego maluszka jest bardzo delikatna, dlatego pampersy powinny być bardzo miękkie w dotyku oraz wchłaniać wilgoć. Materiał, z którego wyprodukowany jest pampers, koniecznie muszą być przetestowane dermatologicznie. Dzięki temu mamy gwarancje, że pieluszka jest bezpieczna i można ją z powodzeniem nosić już od pierwszych chwil noworodka.

Pampersy dla nowo narodzonego dziecka


Pampersy różnych producentów od wielu lat z wielkim powodzeniem funkcjonują na naszym rynku. O tym, jakie pampersy należy wybrać, wpływ ma kilka czynników jak cena, walory użytkowe, opinia innych osób oraz dostępność na rynku. Bardzo dobrej jakości pielucha to inwestycja w zdrowie naszego dziecka. Dlatego powinniśmy wybierać pampersy, które zostały dokładnie sprawdzone i są wiarygodne.