Jakie pieluchy wybrać?

Producentów oferujących pieluchy dla dziecka jest niezliczona ilość na rynku. Można tam znaleźć pampersy zarówno dla noworodka, jak i dla starszych maluchów. Pieluchy jednorazowe, które potocznie nazywamy pampersami, są pierwszymi wprowadzonymi na rynek produktami higienicznymi, które można wyrzucić po ich użyciu. Pampers od BEE ma zabezpieczyć ubranko dziecka oraz pościel, na którym leży przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Tego typu zabezpieczenia są niezbędne, ponieważ noworodek nie kontroluje potrzeb fizjologicznych. Pampersy stanowią bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla samego dziecka, jak i rodziców lub opiekunów. Okres, w którym należy codziennie korzystać z pieluch, zamyka się praktyczne w ciągu dwóch lat. Może czasami to potrwać dłużej, jednak uzależnione jest to w dużej mierze od indywidualnej potrzeby dziecka.

Z czego składa się pampers?

Podstawowym elementem, z którego składa się pampers to odpowiednio wykrojone włókniny poliestrowe. Mają one za zadanie przepuszczać wilgoć do środka pieluchy oraz nie wypuszczać jej na powłokę zewnętrzną. Włókniny poliestrowe są sklejone i wypełnione pulpą celulozową oraz środkiem, który ma za zadanie absorpcję wilgoci. Pampers wykończony jest falbankami i ściągaczem wokół pasa i ud. Posiada również elastyczne rzepy, które pomagają dopasować pieluszkę do tali naszego dziecka. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa dlatego pieluszki muszą być miękkie oraz bardzo dobrze wchłaniać wilgoć.

Jakie pampersy wybrać dla noworodka?


O wyborze konkretnej marki przez rodziców uzależnione jest w głównej mierze od ceny, dostępności, walorów użytkowych pieluchy, a przede wszystkim opinii na temat pampersa. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które pieluchy są najlepsze. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup opakowania pieluchy i ich wypróbowanie. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, jak reaguje skóra dziecka na daną pieluchę. Jakiekolwiek zaczerwienienia na skórze dziecka powoduje, że należy zrezygnować z używania konkretnej marki pieluch.